Udělejte první krok

Udělat první krok a odhodlat se k návštěvě odborníka je často velice složitý a zdlouhavý proces. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli Vám představit několik příběhů těch, kteří se odhodlali a pomoc vyhledali a byli diagnostikováni s ADHD.

Na začátek je vhodné uvést, že požádat o odborné posouzení potíží je krok statečný, ve kterém je patrné úsilí o zlepšení. Nejedná se tedy o snahu „získat“ diagnózu jakožto „výmluvu“ pro své chování, jak by mohlo být okolím klienta mylně vykládáno. Na základě diagnostiky je však možné získat vysvětlení pro své dlouhotrvající potíže a s pomocí odborníka se je učit zvládat.

Číst dál: Udělejte první krok

Ohlasy klientů na program Nepozorní

Na zkušenosti se ptáme paní Kateřiny, pana Dobroslava a pana Jakuba, klientů, kteří využívají služeb programu Nepozorní (Komplexní program pro dospělé s ADHD).

Setkali jste se někdy s podobným programem?

Jakub: „Nesetkal, vlastně asi jenom na nějakých amerických stránkách. To je asi vše."

Dobroslav: „V České republice zcela jistě ne. Myslím, že i optikou vyspělých států, kde jsou již s problematikou dospělých s ADHD dále, neexistuje program, který by byl takto komplexní. Navíc je díky podpoře z fondů EU pro účastníky zdarma."

Číst dál: Ohlasy klientů na program Nepozorní

Rozhovor s paní Kateřinou, klientkou programu Nepozorní

Paní Kateřino, v kolika letech jste u sebe začala pozorovat příznaky ADHD? Upozornilo Vás okolí?

Příznaky ADHD jsem u sebe začala pozorovat už na základní škole, v podstatě tehdy, kdy jsem měla poprvé za něco odpovědnost - za klíče a své věci, za zamknutí domova, nákup či známky ve škole – tehdy a ještě dlouho poté jsem si ale své problémy s ADHD ani jinou poruchou nespojovala

Číst dál: Rozhovor s paní Kateřinou, klientkou programu Nepozorní

Co nabízíme

  • Vstupní vyšetření a program

Grantový projekt končí 30.9. 2020, jeho kapacita je plně obsazena. Po skončení projektu budeme dále poskytovat placené služby. Pro bližší informace nás kontaktujte na nepozorni@gmail.com.

Vyšetření na přítomnost ADHD v dospělosti poskytuje klinický psycholog, zpravidla trvá 3-4 hodiny. V případě komorbidních psychiatrických onemocnění či potřeby farmakoterapie je nutné i psychiatrické vyšetření.

Cílené psychologické vyšetření a návazné služby pro dospělé s ADHD (dle individuálních potřeb klienta se jedná o skupinová setkání, kognitivní trénink, profesní a studijní poradenství, EEG biofeedback), nabízíme v rámci projektu "Komplexní program pro dospělé s ADHD", který je spolufinancován Evropskou unií (Evroský sociální fond - Operační program Zaměstnanost). Realizátorem je E-clinic, z.ú. Pro klienty jsou v rámci projektu služby zdarma. Klient absolvuje 40 hodin podpory.